پروژه عمرانی

پروژه عمرانی پروسه ای است در جهت ساخت و ساز یک سازه، بنا، ساختمان و مانند آن که توسط مهندسین عمران، معماری، شهرسازی و … انجام می گیرد. پروژه های کوچک و بزرگ راه سازی، سد سازی، ساخت مجتمع های مسکونی و تجاری و اداری، نوسازی بافت فرسوده و مواردی از این دست، در زیرمجموعه پروژه عمرانی قرار می گیرد.

ابتدای هر پروژه عمرانی با واگذاری کارفرما آغاز می گردد. در این مرحله نیازها، خواست ها، سلیقه ها، قراردادها، کیفیت کار، میزان بودجه و تعرفه های کاری و جزئیاتی از این دست مطرح می گردد و میان مجری و کارفرما مشخص و تعیین می گردد. مرحله بعدی هر پروژه عمرانی، طراحی مناسب می باشد. طراحی مناسب برای یک سازه، با شناخت کافی و کامل فضا، توان و بازدهی محیط و بستر، نیازها و خواست های استفاده کنندگان از آن سازه و سایز گزینه های محاسباتی و طراحی صورت می گیرد. طراحی هر پروژه عمرانی نیاز به بررسی تخصصی توسط مهندسین مشاور دارد. این طرح باید توسط دو طرف قرارداد تنظیم و بررسی گردد.

مرحله پس از طراحی، اجرای پروژه عمرانی است. هر بخش از یک پروژه عمرانی توسط مهندس و متخصص ویژه آن انجام می گیرد. پروژه های عمرانی شامل فازهای مختلف و بخش های گوناگونی هستند که فاز ابتدایی آن شامل زیرسازی، مقاوم سازی، گود برداری و اجرای فونداسیون، اجرای اسکلت فلزی سازه، اجرای پیکره و اسکلت بتنی و تجهیز و تسلیح آن، عملیات های دیوار کشی، سقف و … می باشد.

دومین فاز پروژه عمرانی، اجرای زیرسازی ها و زیرساخت ها توسط متخصصین مربوطه می باشد که عبارت هستند از پیاده سازی لوله کشی های گاز، آب و فاضلاب، پیاده سازی و جا نمایی موتورخانه ها، تأسیسات ضد حریق و مهار آتش، آسانسورها، ورودی ها و مواردی از این دست می باشد.

فاز نهایی هر پروژه عمرانی شامل نماسازی و اجرای دکوراسیون بنا می باشد. نصب شیرآلات، طراحی و نصب کابینت ها، کاشی و سرامیک، انتخاب و جاگذاری درب و پنجره ها، رنگ آمیزی و مواردی از این دست در این مرحله قرار می گیرند.

ما در این مجموعه در اجرای پروژه های عمرانی، کیفیت بالا و استقامت سازه و ایمنی بالا را اولویت خود قرار می دهیم و از بهترین متریال و مواد و مصالح در این راستا استفاده می کنیم. همچنین صرفه اقتصادی کارفرمایان نیز اولویت ما خواهند بود و ما تلاش می کنیم در هر مرحله هزینه های اجرا را تا میزانی که ممکن است پایین بیاوریم.