دکوراسیون داخلی منزل

تضمین-زیبایی-منزل-با-طراحی-دکوراسیون-داخلی
تضمین زیبایی منزل با طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل

 واژه دکوراسیون  به تنهایی به معنای چیدن، آراستن و مرتب کردن است.  منظور از دکوراسیون داخلی منزل این است که شما بتوانید اجزای داخلی منزل را به گونه ای هماهنگ کنید تا علاوه بر به وجود آوردن فضایی زیبا، این امکان باشد تا شما به بهترین نحو از فضای منزل خود استفاده کنید. رعایت هماهنگی بین رنگ ها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل، در دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسزایی دارد. دانستن برخی از نکات طلایی در دکوراسیون داخلی که در ادامه توضیح خواهیم داد؛ به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشد.

انتخاب مبلمان و قاب ها

اگر خواهان دکوراسیون داخلی منزل عالی هستید؛ انتخاب مبلمان را هرگز در اولویت انتخاب ها قرار ندهید؛ زیرا رنگ مبلمان و رنگ دیوار ها و فرش ها و پرده ها باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد و اگر خرید مبلمان جزء اولین انتخاب شما باشد؛ انتخاب های بعدی خودتان را محدود کرده اید! در خرید مبلمان توجه داشته باشید که تمام فضای منزلتان را اشغال نکند. استفاده از تابلوهای نقاشی، عکس‌های معروف، تابلوهای خوش‌ نویسی و تابلو فرش هایی از طبیعت و.. که با دکور مدنظر شما و بقیه اثاثیه متناسب باشند؛ تاثیر شگفت انگیزی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل دارد.

روشنایی منزل و پارتیشن بندی

 تاثیر نور و روشنایی در دکوراسیون داخلی منزل، به اندازه ای اهمیت دارد که اگر طراحان دکوراسیون داخلی به آن توجه نکنند؛ قادر به جلب رضایت مشتری نیستند. منظور از شاخه های نوری در دکوراسیون داخلی این است که منزل شما با نور طبیعی خورشید که از پنجره عبور می کند روشن شود و یا توسط انواع لوستر ها و لامپ هایی که طراحان تعبیه می کنند؛ روشن شود. مکان قراردادن شاخه های نوری، تناسب سبک شاخه های نوری با سبک کلی دکوراسیون داخلی خانه، شدت و میزان نور در هر مکان، رنگ نوری که استفاده می شود در مسئله نور پردازی حائز اهمیت است.

 

معجزه ی نور و روشنایی در دکوراسیون داخلی منزل

 

پر کردن فضای خالی در متراژ بالا یکی از کارهای سختی است که بهترین راه حل برای آن، پارتیشن بندی است. پارتیشن بندی علاوه بر پر کردن فضاهای خالی، به شما این امکان را می دهد تا از فضای منزلتان بهتر استفاده کنید. اگر دوست دارید؛ فضای ورودی از پذیرایی، آشپزخانه را از ناهارخوری و راهرو را از اتاق‌ها و پذیرایی مجزا کنید؛ باید از پارتیشن بندی استفاده کنید.

رنگ آمیزی و کفپوش مناسب

رنگ و طرح دیوارها امری بسیار مهم است ؛ از این رو باید در انتخاب آن، نهایت دقت و سلیقه خود را به کار ببرید و در صورت تمایل می توانید از یک دیزاینر مجرب مشورت بخواهید. اگر خانه کوچکی دارید؛ با انتخاب رنگ روشن، ابعاد خانه خود را بزرگ تر نشان دهید. نکته ی مهم دیگر در یکسان بودن یا نزدیک بودن رنگ دیوارها و سقف است که حتما باید رعایت شود.

انتخاب کفپوشی که با دکوراسیون داخلی منزل تناسب و هماهنگی داشته باشد بسیار مهم است. افراد مهمان نوازی که علاقه به فضاهای گرم و صمیمی دارند با انتخاب پارکت چوبی قادر به ایجاد همچین فضایی هستند. افرادی که فضای رسمی را ترجیح می دهند باید از سنگ و سرامیک روشن استفاده کنند. رنگ‌های متنوعی برای کفپوش وجود دارد که بهتر است با رنگ سایر لوازم هماهنگی داشته باشد.

 

تاثیر شگفت انگیز کفپوش در دکوراسیون داخلی منزل

تاثیر شومینه، کتابخانه، گلدان ها در دکوراسیون داخلی منزل

وجود شومینه به عنوان یک عنصر طبیعی در خانه، نقش موثری در ایجاد فضای گرم وصمیمی دارد. وجود کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل برای نشان دادن فرهنگ ونگرش شما بسیار موثر است و علاوه بر کتاب، می توانید با وسایلی تزئینی یا وسایلی که نگاه کردن به آن ها باعث تداعی خاطرات خوب می شوند پر کنید و با هر بار نگاه کردن به آن ها احساسات خوب را به خود انتقال دهید. گلدان ها به عنوان عناصر طبیعت، باعث تقویت روحیه شما می شوند و تصفیه هوا را در پی خواهند داشت؛ دقت داشته باشید که گلدان ها مطابق با  دکوراسیون داخلی منزل باشد. بعد از دانستن این نکات طلایی، باید از ویژگی های هر سبک آگاه باشید تا سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید؛ در ادامه تعدادی از مهم ترین سبک ها را برای شما توضیح خواهیم داد.

سبک دکوراسیون مدرن

 اگر خواهان سبک مدرن هستید؛ باید از رنگ های ساده و خط های صاف و منظم در دکوراسیون داخلی منزل به کار ببرید. توصیه می شود  بیشتر از شیشه و استیل و رنگ های سفید و نقره ای در فضا استفاده شود و هر چه وسایل صاف و صیقلی تر باشند؛ جذابیت این سبک بیشتر می شود.

سبک دکوراسیون امروزی

سبک دکوراسیون مدرن با سبک دکوراسیون امروزی شباهت بسیاری دارد.

 

شباهت زیاد دکوراسیون امروزی با دکوراسیون مدرن

 

یکی از تفاوت‌ های اصلی این سبک با سبک مدرن، این است که سبک مدرن از دیرباز به وجود آمده و قوانینی برای چیدمان دارد که رعایت آن در این سبک الزامی است. سبک دکوراسیون امروزی انعطاف پذیر است و با اضافه شدن برخی از ویژگی ها به آن، به سلیقه مردم امروزه نزدیک شده است.  وجود خط های خمیده در سبک امروزی یکی تفاوت هایی است که با سبک مدرن دارد.

سبک دکوراسیون مینیمال

 اگر می خواهید در دکوراسیون داخلی منزل خود از سبک مینیمال استفاده کنید؛ آگاه باشید که رنگ سفید یکی از رنگ های پرکاربرد در سبک مینیمال است و این سبک شباهت زیادی با سبک مدرن دارد. مهم ترین ویژگی این سبک استفاده از رنگ های خنثی است. دقت داشته باشید که هرگز وسایل اضافی و تزئینی بیش از حد در این فضا نگذارید. افرادی که در جست و جوی آرامش خاصی هستند با انتخاب این سبک می توانند آرامش را تجربه کنند؛ زیرا خلوت بودن فضا این آرامش را به ارمغان می آورد.

سبک دکوراسیون روستیک

این سبک را به سبک روستایی هم می شناسند و افرادی، این سبک را می پسندند که تمایل به خانه ساده و بی آلایش دارند و برای طراحی این سبک از سنگ و چوب استفاده می شود. اگر تمایل دارید این سبک را برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید؛ استفاده از وسایل قدیمی یا کهنه ، این فضا را واقعی تر جلوه می دهد.

سبک شیکر

جذابیت و سادگی چشم‌ نواز این سبک دل ها را می رباید. یکی از اصلی ترین ویژگی سبک شیکر استفاده از رنگ‌ های مات و خنثی مانند رنگ های طوسی، خاکستری و بژ می باشد؛ توجه داشته باشید که در این سبک، اثاثیه منزل را هم باید به رنگ های طوسی، خاکستری و بژ انتخاب شود. دکوراسیون داخلی منزل خود را با سبک شیکر جذاب و چشم نواز کنید.

 

  با سبک شیکر جذابیت را  در عین سادگی تجربه کنید

سبک منزل ایرانی

 شاید برایتان جالب باشد که این سبک یکی از سبک های معروف و شناخته شده در جهان است. ستون‌های بلند و ایوان ‌های مرتفع یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک خانه های ایرانی است.  تهیه فرش ایرانی و پرده های متناسب با آن برای کامل کردن این سبک بسیار موثر و ضروری است.

سبک کلاسیک

 رعایت نظم و تقارن در سبک کلاسیک دیده می شود. در این سبک بهتر است که تقارن را حتی در تهیه وسایل دکوری هم لحاظ کنید. همچنین می توانید در سبک دکوراسیون کلاسیک از رنگ های مختلفی مثل کرم و قهوه ای و زرشکی استفاده کنید. در نهایت دقت و با توجه به نکات گفته شده، بهترین دکوراسیون داخلی منزل را انتخاب کنید.

محوطه سازی و اجرای فضای سبز

علاوه بر دکوراسیون داخلی منزل باید به محوطه سازی و اجرای فضای سبز دقت کنیم؛ اما باید در نظر داشته باشیم که صرفا این دقت را افرادی باید بکنند که خانه های ویلایی با محوطه بزرگ دارند؛ که این امکان را دارند که با فضای سبز و انواع گل و گیاه، محوطه را تبدیل به فضایی زیبا کنند. گرچه طراحان  امروزه تلاش خود را می کنند در کنار پارکینگ های آپارتمان ها، فضای سبزی با گل های بسیار زیبا، هرچند کوچک ایجاد کنند تا در روحیه افراد ساکن آپارتمان ها تاثیر مثبت داشته باشد. محوطه سازی و اجرای فضای سبز همانند دکوراسیون داخلی منزل شامل نکات بسیاری است و که در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر می توانید به جست و جوی نکات مهم آن بپردازید.

 

محوطه سازی و اجرای فضای سبز تاثیر بسزایی در زیبایی محوطه دارد

 

اجرای انواع نما

طراحی و اجرای انواع نما اولین قسمت از هر خانه ای است که به چشم می خورد.  نمای ساختمان انواعی دارد؛ نماهای مدرن، ترکیبی، رومی و کلاسیک وجود دارند. در نمای ساختمان ها مصالحی همچون آجر، سنگ، چوب ترموود و کامپوزیت از محبوب ترین مصالح هایی هستند که برای نمای ساختمان ها  استفاده می شوند.

نمای ساختمان مسکونی باید به گونه ای طراحی شود که افرادی که به آن نگاه می کنند از سبک دکوراسیون داخلی منزل هم بتوانند آگاه شوند و سبک نما و دکوراسیون منزل باید باهم تناسب داشته باشند. طراحی باید به گونه ای باشد که  شما با نگاه به آن، گرما و صمیمیت یک منزل را احساس کنید. رعایت نکات طلایی ذکر شده و آشنایی و مطالعه سبک های مختلف ذکر شده؛ باعث می شود شما زیباترین و بهترین منزل را داشته باشید و از زندگی در آن نهایت لذت را ببرید.