دکوراسیون داخلی فروشگاه

دانستنی-هایی-درباره-دکوراسیون-داخلی-فروشگاه
دانستنی هایی درباره دکوراسیون داخلی فروشگاه

اهمیت طراحی ورودی فروشگاه

چه رهگذرانی که بدون قصد خرید هیچ محصولی، جذب یک فروشگاه شده اند و با داخل شدن به آن تبدیل به مشتری های دائمی آن فروشگاه شدند و حتی دوستان و آشنایان خود را به خرید از این فروشگاه تشویق کرده اند. بی شک مشتاق اید تا بدانید راز این فروشگاه ها چیست؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که در حقیقت افراد جذب منحصر به فرد بودن طراحی  ورودی فروشگاه شده اند و در ادامه از طراحی مناسب دکوراسیون داخلی فروشگاه رضایت داشتند و در نهایت با اجناس باکیفیت و مرغوب فروشگاه آشنا شده اند و سپس اقدام به خرید کردند و به مشتریان دائمی تبدیل شده اند. قبل از ذکر نکات طراحی مناسب دکوراسیون داخلی فروشگاه، باید ویژگی های یک ورودی مناسب فروشگاه را شرح دهیم؛ زیرا افراد در نگاه اول، ورودی فروشگاه را بررسی میکنند.

ویژگی های طراحی ورودی فروشگاه

مناسب بودن ورودی و خروجی فروشگاه، حائز اهمیت است؛ بدین معنا که مشتریان برای ورود و خروج از فروشگاه دچار کوچکترین مشکل و زحمتی نشوند؛ اهمیت این نکته زمانی مشخص میشود که افراد به دلیل مشکلات ناشی از ورودی و خروجی فروشگاه،  از آمدن مجدد به فروشگاه شما خودداری میکنند. نکته بعدی در چگونگی نورپردازی قسمت ورودی فروشگاه است.

استفاده از نورهای رنگی در محل ورودی فروشگاه؛ باعث متفاوت به نظر آمدن این قسمت از سایر مکان های دیگر میشود و نظر رهگذران را به خود جلب میکند؛ اما باید دقت داشته باشید که رنگ نورها باید آرامش بخش باشد؛ برای مثال میتوان از رنگ های آبی، سبز، سفید و ... نورپردازی قسمت ورودی فروشگاه استفاده کرد. استفاده از جملات محترمانه که با هدف تشویق و ترغیب ورود افراد به فروشگاه  نوشته  میشوند نیز میتواند امری موثر در جذب مشتری باشد.

 

دکوراسیون داخلی فروشگاه مواد غذایی

 

اهمیت رنگ در دکوراسیون داخلی فروشگاه

رنگ ها تاثیر بسزایی در دکوراسیون داخلی فروشگاه دارند؛ برای مثال برخی از رنگ ها باعث آرامش خاطر مشتری ها و افراد میشود و برعکس، بعضی از رنگ ها افراد را دچار تشویش و نگرانی میکند. برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی فروشگاه باید در نظر داشته باشید که هنگام قرار گرفتن رنگ ها در کنار یکدیگر، چه اثراتی را میتوانند منعکس کنند.

قبل از انتخاب رنگ، باید به نوع فروشگاه، ابعاد و اندازه فروشگاه دقت داشته باشیم؛ همچین باید مشخص کنیم که در هر قسمت از فروشگاه، خواهان ایجاد کردن چه فضایی هستید. برای ثابت کردن اهمیت رنگ ها در طراحی داخلی فروشگاه چند مثال میزنیم.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی فروشگاه

برای مثال در قسمت هایی که مشتری ها توقف میکنند و قصد مشاهده ی اجناس و محصولات را دارند؛ به هیچ عنوان نباید از رنگ زرد استفاده شود؛ زیرا رنگ زرد، احساس استرس را در فرد به وجود می آورد  و باعث میشود که مشتری آن فضا را  ترک کند. هنگامی که قصد دارید مشتری را به خریدن محصولات دیگر که شامل تخفیف است؛ تشویق کنید؛ باید دو مورد را در نظر بگیرید؛ اول باید مشخص کنید که خرید محصول شامل تخفیف بیشتر به نفع مشتری است یا فروشگاه.

 اگر منفعت فروشگاه درمیان باشد باید آن قسمت با رنگ قرمز طراحی شود؛ زیرا این رنگ مشتری را دچار هیجان کرده و مشتری بدون تردید این محصول را به سرعت خریداری میکند؛ اما اگر هدف تخفیف، جذب مشتری به عنوان مشتری دائمی باشد؛ قضیه اندکی متفاوت است و آن قسمت باید با رنگ های آرامش بخشی مثل آبی، سبز، سفید مزین شود تا حس اطمینان و آرامش به مشتری القا شود؛ در این صورت مشتری با آرامش خاطر در تخفیف محصولات تامل میکند و با پی بردن به سود حاصل از خرید آن محصول، با اطمینان اقدام به خرید میکند.

آخرین نکته در مورد انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی فروشگاه این است که، انتخاب رنگ دیوار و دکوراسیون داخل فروشگاه باید به گونه ای باشد که باعث جلوه گری محصولات و اجناس شود.             

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید :

دانستنی هایی درباره بازسازی اماکن تاریخی

 

دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک زنانه

 

اهمیت طراحی قسمت راست و مرکز فروشگاه

بسیاری از افراد متخصص در زمینه ی دکوراسیون داخلی فروشگاه معتقدند که مشتریان در بدو  ورود، ابتدا به قسمت راست فروشگاه توجه دارند؛ از این رو چیدمان قسمت راست فروشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ انتخاب نوع اجناس و محصولات در قسمت راست فروشگاه، بستگی به تجربه ی فروشنده دارد؛ اما به صورت کلی توصیه میشود که محصولات پرفروش و پرطرفدار در قسمت راست فروشگاه قرار بگیرد.

 همه ی فروشگاه ها محصولات ویژه و خاصی دارند؛ برای مثال محصولاتی که فروش آن ها سودآوری بالایی برای فروشنده دارد یا محصولاتی که صرفا برای فصل های مشخصی از سال است و با پایان فصل موردنظر، امکان فروش آن نیست را میتوان جزء محصولات و اجناس ویژه دانست. محل قرار دادن این محصولات ویژه باید با سایر محصولات متفاوت باشد؛ برای مثال مرکز  فروشگاه مکان مناسبی برای این محصولات ویژه میباشد؛ همچنین نورپردازی بر روی این محصولات نیز باید منحصر به فرد باشد.

چگونگی مسیر رفت و آمد داخل فروشگاه

در بسیاری از مواقع، مشتریان به دلیل طراحی نادرست دکوراسیون داخلی فروشگاه و عدم وجود فضای کافی، از نگاه کردن و بررسی محصولات منصرف میشوند و آن مکان را ترک میکنند تا برای عبور سایر افراد، مشکل به وجود نیاورند؛ در نتیجه به دلیل وجود این مشکل، محصولات موردنظر یا به فروش نمیرسد یا فروش زیادی نخواهد داشت.

 بنابراین شایسته است تا فضای کافی برای توقف مشتریان به منظور بررسی محصولات ایجاد کنید؛ بدون اینکه توقف مشتریان مانع از رفت و آمد و عبور سایر افراد شود. چیدمان محصولات در فروشگاه باید به گونه ای باشد که مشتریان را ترغیب کند تا محصولات فروشگاه را تا انتهای فروشگاه بررسی کنند. بسیاری از فروشنده های زیرک و باتجربه میدانند با چه روش هایی و چه محصولاتی را در طول مسیر مشتری قرار دهند تا مشوق آن ها در ادامه دادن به بررسی های خود باشند.

 

دکوراسیون داخلی فروشگاهکتاب

 

طراحی ویترین دکوراسیون  داخلی فروشگاه

به جرات میتوان گفت که طراحی ویترین فروشگاه، بسیار مهم تر از طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه است. بسیاری از افراد جذب زیبایی ویترین ها میشوند و به همین سبب تصمیم میگیرند تا وارد فروشگاه شوند؛ لازم به ذکر است که ویترین جذاب به تنهایی نمیتواند برای جذب مشتری کافی باشد؛ برای مثال اگر فروشنده ای نتواند به خوبی پاسخگوی مشتری خود باشد و یا رفتار خوبی با مشتری خود نداشته باشد؛ مشتری یا از خرید محصول موردنظر خود منصرف میشود ویا در دفعات بعدی، از خرید مجدد از فروشگاه امتناع میکند.

 بنابراین ویترین جذاب، طی کردن نصف مسیر موفقیت برای جذب مشتری است؛ در صورتی که اجناس و محصولات فروشگاه شما باکیفیت باشد و فروشنده یا فروشندگان رفتار مناسب و شایسته ای با مشتریان داشته باشند؛ شما در امر جذب مشتری، پیروز خواهید شد. در ادامه باید بگوییم که برای داشتن ویترینی زیبا، کافی است تا دکور ویترین را به رنگ هایی مزین کنید تا بتواند باعث جلوه گری محصولات و اجناس شما شود. استفاده از رنگ های خنثی برای بهتر نمایش دادن اجناس و محصولات ویترین، موثر و کارآمد است.

اهمیت نور در ویترین

اهمیت نور در چگونه جلوه کردن اجناس و محصولات داخل ویترین، بسیار موثر است. در صورتی که نور ویترین بیش از حد معمول باشد؛  فضای ویترین را زننده میکند و در صورتی که نور کم تر از حد معمول باشد؛ باعث ایجاد فضایی بی روح و غیر متعارف در ویترین میشود. علاوه بر نکات ذکر شده، تابش زاویه ی نور ویترین نیز بسیار مهم است؛ زاویه ی تابش نور در ویترین باید به گونه ای تنظیم شود تا نور ها بر روی اجناس و محصولات  متمرکز شود و فضاهای مورد نیاز را روشن سازد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید :

دانستنی هایی در باره غرفه سازی نمایشگاه

 

دکوراسیون داخلی فروشگاهکیف و کفش

 

تنظیم نور در دکوراسیون داخلی فروشگاه

نورپردازی در دکوراسیون داخلی فروشگاه، حائز اهمیت است؛ نور پردازی حرفه ای و کارشناسانه، باعث میشود تا فضای داخل فروشگاه شما به طور خاصی به نظر بیاید و باعث جلب توجه رهگذران شود. طراحی نورپردازی هر فروشگاه متفاوت است؛ برای مثال بعضی از فروشگاه با قرار گرفتن در بعضی از مکان ها، میتوانند در طول روز از نور خورشید برای روشن سازی فروشگاه خود استفاده کنند؛ این فروشگاه ها لازم به طراحانی دارند تا نورپردازی  شب و روز فروشگاه را به صورت مجزا انجام دهند.

امتداد، تکرار و ابعاد بزرگ چراغ های سقف فروشگاه، میتواند دلیلی برای جذاب تر شدن فروشگاه و جلب نظر مشتریان شود. استفاده از نورمخفی ها در فروشگاه، ایده ای جالب است؛ تعبیه ی این نور ها توسط مشتری ها قابل تشخیص نیست و صرفا نور آن ها را مشاهده میکنند؛ استفاده از نورمخفی ها ی نامحسوس در کنار قفسه های تیره رنگ، میتواند ایده ای جذاب و کاربردی باشد.              

میز صندوق و کانتر در دکور فروشگاه

میز صندوق و کانتر، آخرین قسمتی است که مشتری ها با آن سر و کار دارند؛ طراحی میز صندوق و کانتر در دکوراسیون داخلی فروشگاه باید به گونه ای باشد که مشتریان احساس آرامش داشته باشند؛ بنابراین استفاده از رنگ های آرامش بخش در این فضا، الزامی است. در صورت امکان و داشتن فضا، میتوانید از صندلی هایی در کنار میز صندوق و کانتر فروشگاه استفاده کنید.

همه ی ما میدانیم که خرید کردن لذتی زیادی را به همراره دارد؛ اما خستگی زیاد ناشی از آن، غیر قابل انکار است؛ به همین دلیل، وجود صندلی هایی راحت در کنار میز صندوق، باعث رفع خستگی مشتریان میشود. همین امر موجب میشود تا مشتری ها متوجه شوند که شما برای مشتری های خود ارزش زیادی قائل هستید و خاطره ای خوب از خود در ذهن مشتری ها برجای میگذارید.