غرفه سازی نمایشگاه

دانستنی-هایی-در-باره-غرفه-سازی-نمایشگاه
دانستنی هایی در باره غرفه سازی نمایشگاه

هدف از غرفه سازی نمایشگاه

تمام افرادی که خواهان فروش و معرفی محصولات خود در سطح گسترده هستند؛ باید درباره غرفه سازی نمایشگاه اطلاعاتی داشته باشند. هرساله در روزهای خاصی مثل مناسبت ها، اعیاد و... نمایشگاه هایی توسط  برگزار کننده همایش و نمایشگاه برگزار می شود و شما می توانید این نوید را به خود بدهید که با دانستن و رعایت نکات غرفه سازی نمایشگاه  می توانید سودآوری خود را چند برابر کنید.

شرکت ها، صنعت های مختلف و... قادراند تا با غرفه سازی نمایشگاه، در این نمایشگاه ها حضور پیدا کنند. درست است که زمان برگزاری نمایشگاه ها کوتاه مدت است؛ اما با دانستن و رعایت برخی از نکات در همین مدت کوتاه، قادربه به رشد چشمگیری در کار خود هستید. غرفه سازی نمایشگاه به صاحبان محصولات و برند ها این امکان را می دهد تا افراد را به خوبی با محصولات خود آشنا کنند و یا بفروشند و فرصت بسیار خوبی است که هرگز نباید از دست بدهند.

چگونگی غرفه سازی نمایشگاه

غرفه های موجود در نمایشگاه برای مشتریان، بهترین فرصت است تا با محصولات و خدمات شما آشنا شوند. برای موفقیت دراین کار ابتدا باید توجه داشته باشید تا ساخت غرفه مورد نظر را به افراد قدرتمندی  بسپارید که  از تمام نکات غرفه سازی نمایشگاه آگاهند. یک فرد باتجربه، باید به گونه ای غرفه راطراحی کند که افراد با یک نگاه از فعالیت و خدمات و محصولات آن باخبر شوند و نمای بیرونی آن با محصولات داخل غرفه هماهنگ باشد. نکته بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد، جذابیت و موقعیت مکانی مناسب غرفه ی نمایشگاه است. غرفه مورد نظر باید دارای فضایی مناسب باشد و گنجایش افراد و مراجعه کنندگان را داشته باشد. داشتن مبلمان و صندلی مناسب برای غرفه الزامی است تا امکان انجام مذاکرات را برای شما فراهم کند و تاثیر بسزایی درتوسعه کار شما دارد.

 

ظاهر غرفه باید متناسب با فعالیت و محصولات شما باشد.

فواید غرفه سازی نمایشگاه

شاید برایتان سوال مطرح شود که  غرفه سازی نمایشگاه چه کمکی به توسعه و فروش شما می کند. هنگامی که نمایشگاه های مختلفی بازگشایی می شود؛ افراد علاقه مند از سراسر شهر یا شاید سراسر کشور و همچنین از سراسر دنیا  برای بازدید محصولات، خدمات و... در نمایشگاه حضور پیدا می کنند. شما درصورتی که نکات غرفه سازی نمایشگاه را که در بالا ذکر کردیم؛ رعایت کنید، می توانید در جذب مشتری موفقیت کامل کسب کنید.

دکوراسیون غرفه ها

 همان طور که گفتیم؛ دکوراسیون داخلی فروشگاه و غرفه شما باید به گونه ای باشد که افراد با یک نگاه متوجه نوع فعالیت و محصولات شما شوند. طراحی و نمای بیرونی غرفه ها اهمیت بسیاری دارد علاوه بر آن انتخاب رنگ در جذب نگاه مشتریان، بسیار موثر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد رنگ ها، می توانید مطالعه ای در زمینه ی روانشناسی رنگ ها داشته باشید تا بهترین رنگ را برای غرفه خود برگزینید. بعضی از رنگ ها آن قدر جذاب هستند که شما علاقه دارید تا مدت طولانی به آن خیره شوید و برعکس این رنگ ها، رنگ هایی هستند که افراد حتی تمایل ندارند لحظه ای آن ها را تحمل کنند و نگاهشان ناخودآگاه برمی گردد. در نهایت شما باید برای انتخاب رنگ غرفه وقت بسیاری بگذارید و با وسواس بالایی به انتخاب رنگ بپردازید.

 

با دانستن روانشناسی رنگ ها، بهترین رنگ ها را برای غرفه های خود انتخاب کنید

تجهیزات مورد دنیاز برای غرفه های نمایشگاه

برای تهیه ی تجهیزات غرفه مورد نظر خود، ابتدا باید در نظر بگیرید که فعالیت، خدمات و محصولات شما در چه زمینه و در چه حوزه ای است تا بتوانید بهترین تجهیزات جذاب و کاربردی را انتخاب کنید. برای مثال استفاده از تجهیزات صوتی وتصویری می تواند جذاب و جالب باشد. نورپردازی را می توان جزء تجهیزات واجب دانست، نورپردازی زیبا و جالب می تواند نظر مشتری را جلب کند و همچنین می توانید نور زیباتر یا متفاوتی بر روی محصولات مورد نظرتان تنظیم کنید تا تفاوت آن به وضوح مشخص باشد. استفاده از زنگ های متفاوت در مسئله نورپردازی، با توجه به روانشناسی رنگ ها بسیار موثر و کاربردی است.

خلاقیت در غرفه سازی

بسیاری از افرادی که هرساله در نمایشگاه ها شرکت می کنند، از یکنواخت بودن و تکراری بودن غرفه ها خسته می شوند و تبدیل به مسئله ای کسالت آور می شود و همین امر باعث می شود تا در سال های آینده، اشتیاقی برای آمدن به نمایشگاه ها یا غرفه های شما  نداشته باشند. برای پیشگیری از بروز این اتفاق شما باید هرسال، با خلاقیت و نظرات وایده های جدید و جالب، غرفه های خود را بسازید تا برای مشتری ها و مراجعه کنندگان به نمایشگاه جالب باشد و ناخودآگاه به سمت غرفه های  شما جذب شوند. جذابیت و طرح های نو در غرفه سازی نمایشگاه چشم مخاطبان را به خود جذب می کند و شاید بسیاری از افراد برای تماشا کردن غرفه شما، به صورت اتفاقی به غرفه شما وارد شوند و قدمی باشد برای خرید یا مذاکره کردن با مشتری ها.

جالب است بدانید که در در سال های گذشته غرفه ها نمایی عادی داشتند و صرفا با سازه ای چوبی یا فلزی، غرفه ها از یکدیگر تفکیک می شد. اما امروزه این کار باید توسط افراد حرفه ای انجام شود تا بتوانند در این عرصه پیروز شوند؛ از این رو باید این کار را به دست افرادی دهند تا در این حوزه دانش و توانایی لازم را دارند. افرادی که در زمینه طراحی دکور غرفه مهارت و تجربه دارند را باید در اولویت قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید :

تضمین زیبایی منزل با طراحی دکوراسیون داخلی

 

وجود مبلمان یا صندلی در غرفه ها ضروری است

 

میزبانان غرفه نمایشگاه

 نکته بسیار مهم و موثر، رفتار شایسته و خوب پرسنل می باشد؛ شاید در بسیاری از اوقات، رفتار بد پرسنل و یا کارکنان برخی از فروشگاه ها، مغازه ها، مراکز درمانی شما را رنجانده باشد و شما دیگر تمایلی به رفتن مجدد به آن مکان را نداشته باشید؛ همین امر در غرفه های شما هم ممکن است که اتفاق بیفتد؛ برای جلوگیری از بروز این اتفاق، موظف هستید تا افرادی خوش برخورد را برگزینید تا پاسخ گوی مشتری های شما باشند.

تاثیر پرسنل و کارکنان و شرکت کنندگان خوش برخورد و مسئولیت پذیر به اندازه ای است که  باعث می شود مشتری ها ی شما تبدیل به مشتری های دائمی شوند و فقط مایل باشند تا ازشما خرید و مذاکره کنند. در ادامه شما ابتدا باید یک نفر را به عنوان مدیر برگزینید تا بقیه کارکنان را کنترل و رهبری کند تا مشکلی پیش نیاد و در نظم کار، خللی ایجاد نشود، حضور  نماینده  معتبر شرکت و عضو هیئت مدیره یا مدیر عامل، موثر و لازم است؛ همچنین حضور کارکنان فنی نیز الزامی است.

کارشناس تجارت بین المللی شرکت باید در بین میزبانان باشد، کارشناس صادرات نیز باید در غرفه باشد؛ وجود کارشناس فروش برای بستن و تنظیم کردن قرار دادها و ارسال محصولات الزامی است. وجود مترجم برای غرفه هایی که بین المللی هستند الزامی است. کارشناس روابط عمومی و کارشناس مطبوعاتی و فردی برای انجام خدماتی همچون پذیرایی و نظافت الزامی است. تمام افرادی که ذکر کردیم باید پس از غرفه سازی نمایشگاه  و تکمیل آن در غرفه ها حضور داشته باشند. حضور تک تک این افراد  می تواند موثر باشد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

ترکیب رنگ ها، نقش موثری در جلب مشتری دارد

ویژگی ها و وظایف میزبانان و کارکنان غرفه

اداره کنندگان غرفه باید به ظاهر و پوشش خود توجه کنند و با بهترین لباس ها و بهترین ظاهر حاضر شوند؛ مسلط به زبان کشوری باشد که قرار است از آن ها پذیرایی کنند و مسلط به زبان انگلیسی باشند؛ رفتاری بسیار شایسته و خوب با بقیه کارکنان داشته باشد و مشتری ها را به بهترین نحو راهنمایی کند؛ در صورت بدرفتاری مشتریان و تکرار سوال های بی مورد و مجدد عصبانی نشوند و آستانه تحمل بالایی داشته باشند؛ دارای چهره ای زیبا و قابل قبول باشند تا مشتریان را به خود جذب کنند. از طرفی میزبانان غرفه باید اطلاعاتی داشته باشند تابه سایر کارکنان انتقال دهند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اطلاعات  میزبان غرفه

میزبانان غرفه باید بدانند که هدف از غرفه سازی نمایشگاه  چه بوده است تا برای سایر کارکنان کامل شرح دهند؛ رقبای خود را بشناسند و بدانند که باید با چه افرادی در رقابت هستند؛ زیرا در تمام مسئله ها رقبا، نقش موثری دارند و شما با کوچکترین کوتاهی و بی توجهی از رقبا جامانده و از شما سبقت می گیرند. میزبانان باید از نوع محصولات، قیمت آن ها اطلاعات کافی را داشته باشند تا پاسخ گوی مشتریان باشند؛ افراد علاقه مند به محصولات و خدمات خود را شناسایی کنند تا تدابیر بیشتری برای جذب هرچه بیشتر مشتری بیندیشند.

در زمینه اطلاعات فنی مهارت داشته باشند؛ به انواع روش های ضبط سخنان مشتری ها در هنگام مذاکرات آشنا باشند ودر نهایت درباره مکان نمایشگاه اطلاعات کافی داشته باشند. در نهایت باید بدانید که رعایت همه ی این نکات ضروری است؛ شایدافرادی برخی از نکات را نادیده بگیرند و اهمیت ندهند؛ اما رعایت همین نکات ظریف که بسیاری از افراد از آن ها غافل هستند و انجام آن ها را بی اهمیت می دانند؛ باعث می شود تا رقبای دیگر از شما سبقت گرفته و پیشرفت چشمگیری داشته باشند. واضح است که در  غرفه سازی نمایشگاه پیروزی و پیشرفت متعلق به افراد بادقت، مسئولیت پذیری است که تمام نکات را رعایت کنند.