توضیحات خدمات 1

اجرای دکوراسیون داخلی

دلایل استفاده از طراحی داخلی

آیا اتاق یا دفتر کارتان فاقد کارکرد است؟ آیا طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه شما به نظر می رسد خسته کننده و قدیمی است؟ شاید فضایی خالی باشد و برای زنده ماندن آن نیاز به طراحی کامل دارد؟ همه این ها دلایلی برای استفاده از دکوراتور داخلی هستند. ممکن است برای بعضی ها کار ساده ای به نظر برسد ، اما نیاز به توجه کافی به جزئیات و دانش سبک های طراحی دارد.

طراحی داخلی ، برنامه ریزی و طراحی فضاهای ساخته شده توسط انسان ، بخشی از طراحی محیطی و نزدیک به معماری ساختمان است. اگرچه تمایل به ایجاد یک محیط دلپذیر به اندازه خود تمدن قدیمی است ، اما زمینه طراحی داخلی نسبتاً جدید است.

از اواسط قرن بیستم ، اصطلاح دکوراتورداخلی بسیار کاربردی شده است. اصطلاح طراحی داخلی نشانگر حوزه وسیع تری از فعالیت است و در عین حال موقعیت آن را به عنوان یک حرفه مهم نشان می دهد. در برخی از کشورهای اروپایی ، جایی که این حرفه به خوبی برقرار است ، به عنوان معماری داخلی شناخته می شود.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

تأکید بر این نکته مهم است که طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یک شاخه تخصصی از معماری یا طراحی محیط است. بهترین ساختمان ها و بهترین فضای داخلی آنهایی هستند که در آن تفاوت چندانی بین عناصر که کلیت را تشکیل می دهند وجود ندارد.

از جمله این عناصر می توان به جنبه های ساختاری یک ساختمان ، برنامه ریزی ، محوطه سازی ، مبلمان و گرافیک معماری (علائم) و همچنین جزئیات داخلی اشاره کرد. در واقع ، نمونه های زیادی از ساختمانها و فضای داخلی مدرن وجود دارد که به صورت یکپارچه ایجاد و هماهنگ شده اند.

طراحی دکوراسیون داخلی دارای چندین زمینه تخصصی است. یکی از آنها  برنامه ریزی فضای محیط است ، تجزیه و تحلیل نیازهای فضا ، تخصیص فضا و ارتباط بین عملکردهای آن می باشد. علاوه بر این ملاحظات اولیه ، دردکوراسیون داخلی فروشگاه بحث در مورد جنبه های کلی طراحی است.

توجه به این نکته مهم است که بین هنر و طراحی تمایز مهمی وجود دارد. یک طراح اساساً نگران حل مشکلات اعم از عملکردی ، زیبایی شناختی یا روانشناختی است که به وی ارائه می شود. اما هنرمند بیشتر به ایده های احساسی یا بیانگر توجه دارد و برای حل مشکلاتی که خود مطرح می کند بیشتر علاقه دارد؛ یک طراحی دکوراسیون داخلی منزل واقعاً عالی و زیبا را می توان یک اثر هنری نامید.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

 

چه کسانی به طراحی داخلی نیاز دارند؟

طراحی داخلی ساختمان روی زندگی همه اقشار جامعه تأثیر دارد. از این جهت بحث طراحی داخلی اصلا محصور به قشر ثروتمند و خانه های متمول نیست. همه اقشار جامعه و طبقات کم ­درآمد هم می توانند طراحی داخلی داشته باشند. اگر قانع بودن را یکی از اصل جامعه امروزی بدانیم  و بخواهیم شرایط یک زندگی راحت را در فضای 70 یا 80 متری آپارتمان­ ها داشته باشیم.

طراحی داخلی امری ضروری است و  به ما نشان دهد که در این فضای کوچک با چه وسایلی و چطور باید رفتار کنیم . همچنین با ویژگی­ های روحی ، روانی انسان ارتباط مستقیم دارد. در طراحی باید برای رسیدن به یک طرح ایده آل خصوصیات و رفتارهای انسانی در محیط های زندگی از جمله محیط های عمومی و خصوصی، به دقت مورد توجه قرار بگیرند.

اجزای زیبایی شناسی طراحی

تعریف کلی از زیبایی و زیبایی شناسی دشوار خواهد بود ، اما خوشبختانه تعدادی از اصول به طور کلی پذیرفته شده وجود دارد که می تواند برای دستیابی به درک ملاحظات زیبایی شناختی در طراحی مورد استفاده قرار گیرد.

زیبایی شناختی به یک فضای داخلی و اثاثیه آن باید شرایط اقتصادی و اجتماعی و همچنین مواد و فناوری زمان را در نظر بگیرد. فضای داخلی زیبا یا زینتی که معمولاً مربوط به قرن 18 و 19 است متناسب با شرایط اجتماعی و اقتصادی اشراف و ثروتمندان  بود.

صندلی ها برای زندگی رسمی طراحی شده بود، و مبلمان منقوش با شکوه طراحی شده توسط بسیاری از خادمان مراقبت می شد و نمایانگر دکوراسیون داخلی کلاسیک بود که چنین فضای داخلی با شیوه زندگی قرن بیستم بیگانه است و برای یک خانواده طبقه متوسط ​​ کاملاً نامناسب خواهد بود.

به طور کلی تمام فضای داخلی در داخل ساختمان ها رخ می دهد و بنابراین ارتباط بسیار واقعی با این ساختمانها دارند. بهترین فضای داخلی امروز و همچنین گذشته ، آنهایی هستند که از نظر شخصیت و مناسب بودن با ساختمان خاص ارتباط خوبی دارند.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

 

هنر ترکیب

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر ترکیبی دیده می شود زیرا به طراحان نیاز دارد تا قطعات مختلفی را با هم جمع کنند تا یک نمای شیک را شکل دهند. آنها هر بخشی از نمای اتاق را از جنس کفپوش در بعضی موارد گرفته تا ضربات سخت در قفسه های کتاب را کنترل می کنند. غالباً ماهها طول می کشد تا یک طراح داخلی بتواند کار خود را تمام کند زیرا خیلی زیاد به این کار ادامه می دهد.

سبک های تزئینی

سبک های طراحی تغییر کرده و دکوراسیون داخلی مدرن مطابق با روندهاتغییرکرده است. در طی سال ها سبک های بی شماری در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی بوجودآمده است ، اما بیایید با محبوب ترین ها همراه شویم.

سبک ساحلی

ساحل استایل مناسب برای کسانی که می خواهند ساحل و اقیانوس را وارد زندگی روزمره خود کنند. این شامل رنگ های سفید ، آبی ، سبز و نارنجی است. لوازم جانبی شامل قاب صخره های اقیانوس،  پوسته های دریایی ، عناصر چوب و مبلمان مخصوص  برای ایجاد فضایی آرامش بخش است.

گلم مدرن

گلم مدرن با ظرافت طراحی مدرن ادغام شده است. صندلی های تافی دار و عثمانی این فضاها را با پارچه های لوکس؛ مانند مخمل تزئین می کنند. مبلمان فلزی و قطعات جانبی آن معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و با طرح های رنگی روشن یا خنثی هماهنگ می شود.

طراحی  نرم مانند گل رز سفید در یک گلدان کلاسیک را در ذهن می آفریند. سایر ویژگی ها مانند لوسترها ، آینه های بزرگ ، مواد خراشیده شده و اشیاء نگین دار طراحی زیبا و درجه یک را بوجود می آورد.لوستر، تخت خواب و پارچه های ظریف این اتاق را به سبک مدرن گلم توصیف می کنند.

نکته مهمی که همیشه وجود دارد استفاده از مواد مناسب و درجه یک خواهد بود. در برخی از موارد تیم طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی پلاستیک را مانند چوب ، سنگ و یا هر چیزی به جز پلاستیک جلوه می دهند که نامناسب است؛

 تمام معیارهای زیبایی شناختی صداقت را الگوی خود قرار می دهند. برخی از زیبایی شناسان زیبایی را با حقیقت مقایسه کرده اند ، و در این شکی نیست که عملکردهای صادقانه به مراتب زیباتر از جعل و تقلید هستند.