توضیحات خدمات 1

برگزار کننده همایش و نمایشگاه

فرصتی برای به نمایش در آمدن 

نمایشگاه ها فرصتی برای به تصویر کشیده شدن شما هستند. آیا شما یک محصول ، یک مهارت یا یک سرویس برای به نمایش گذاشته شدن دارید؟ برگزار کننده همایش و نمایشگاه به گونه ای طراحی شده اند که بستر مناسبی را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تجارت خود را ارائه دهید.

این رویدادها منحصر به فرد هستند زیرا محلی است  برای جذب مشتری های واجد شرایط یا فرصتی است برای  چهره به چهره شدن با مشریان تا خدمات و محصولات خود را به آنها ارائه  دهید. شرکت کنندگان در نمایشگاه حضور پیدا می کنند تا از محتوا و پیشنهادات شما که آنها به طور فعال به دنبال آن هستند را در اختیار آنها قرار دهید.

اهداف برگزار کردن همایش و نمایشگاه 

برگزار کننده همایش و نمایشگاه، باید هدف خود را مشخص کند؛ تعیین هدف به شما کمک میکند تا عملکرد بهتری داشته باشید برای مثال اگر هدف از برگزاری نمایشگاه مشخص شود؛ افراد میتوانند تشخیص دهند که قادر به برگزاری کدام دسته از نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی در کنار همایش خود است؛ برگزاری نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی در کنار همایش، در راستای جذب مخاطبان بیشتر امری موثر و کارآمد است؛ زیرا بسیاری از افراد به دنبال یادگیری بیشتر و آشنایی بیشتر با محصولات و فن آوری و ... هستند و به همین دلیل تشویق می شوند تا در همایش شما نیز شرکت کنند.

برنامه ریزی یک نمایشگاه

بنابراین چگونه باید به برنامه ریزی یک رویداد برگزار کننده همایش و نمایشگاه بپردازید تا به بهترین شکل ممکن غرفه سازی نمایشگاه  با اهداف شما مطابقت داشته باشد؟

اولین کار شناسایی واضح اهدافی است؛ که بسته به نوع فعالیت نمایشگاهی که می خواهید سازمان دهید ، انجام شود. هنگامی که اهداف خود را مشخص کردید ، در هر مرحله به روند برنامه ریزی مراجعه کنید تا به شما کمک  کند ساده تر برنامه های خود را پیش ببرید.

 

برگزار کننده همایش و نمایشگاه

 

محاسبه معیار بودجه و سود

برگزار کننده همایش و نمایشگاه مانند هر رویداد مهم ، محدود به بودجه است و موفقیت رویداد شما به نحوه استفاده از بودجه موجود شما بستگی دارد. نکاتی مهم برای برگزار کننده همایش و نمایشگاه:

محل نمایشگاه

درانتخاب مکان نمایشگاه خود بسیار دقت کنید زیرا انتخاب محل و فضای خوب تأثیربسیاری دارد در جذب مراجعه کنندگان؛ این فضا نه تنها تعیین می کند که چه تعداد مهمان می توانند در آن شرکت کنند ، بلکه تعداد بسیاری از غرفه داران دیگررا مجاب می کند که محصولات خود را  ارائه  دهند.

بازار یابی

شما نیاز به اختصاص بخش خوبی از بودجه خود برای به دست آوردن گزارش در مورد نمایشگاه دارید. مهم است که هنگام بازاریابی برای شرکت کنندگان و غرفه داران ، تفاوت رویکرد را در نظر داشته باشید.

موسسه برگزاری سمینار باید به شرکت کنندگان اطمینان دهد که این نمایشگاه برای آنها دستاوردی خواهد داشت و به غرفه داران نیز باید اطمینان داد که حاضران خواهان خرید از آنها هستند. اتصال این دو پیام برای موفقیت کل رویداد بسیار مهم است.

دکوراسیون و فناوری و مبلمان

دکوراسیون داخلی تأثیر زیادی در چگونگی درک میهمانان شما از این رویداد خواهد داشت. مبلمان ، تصاویر شناخته شده و معتبر، آگهی ها و صفحه نمایش راهی مناسب برای ایجاد یک تجربه تصویری چشمگیر است و فناوری ای که در طول رویداد از آن استفاده می کنید برای برگزار کننده همایش و نمایشگاه بسیار مهم است.

مهمانان ویژه

بسته به نوع نمایشگاه ، می بایست یک فرد متخصص و با دانش را برای ارائه سخنرانی یا سمینارانتخاب کنید. مطالعات موردی و بینش رهبران صنعت باعث ایجاد نکاتی در گفتگو می شود و این نه تنها تجارب بسیاری را برای شرکت کنندگان ایجاد می کند بلکه خدمات برگزاری همایش را بیشتر می کند که به بازاریابی شما امتیاز بیشتری می بخشد.

 

برگزار کننده همایش و نمایشگاه

 

لجستیک

برگزار کننده همایش و نمایشگاه بزرگ نیاز به مدیریت لجستیکی دارند. این شامل مدیریت فضای نمایشگاه ، سازماندهی زمان و جریان عمومی روز یا مجموعه ای از روزها است. مهم است که مجری برگزاری همایش یک  تیم برای اجرای صحیح این رویداد اختصاص بدهد.

تدارکات

مانند هر رویداد ، تدارکات در غرفه سازی نمایشگاه یک عنصر اصلی برای برنامه ریزی است. موارد ساده مانند محل دقیق نمایشگاه ، پارکینگ ، اسکان وحمل ونقل ، تجهیزات مورد نیاز وقرار دادن لیست شرکت های برگزار کننده همایش؛ برای موفقیت بسیار مهم است.

 زمان همایش

باید بدانید که شما موظفید تا زمان همایش را به دقت بررسی کنید و سر ساعت اتمام همایش که از قبل اعلام کردید همایش را به پایان برسانید؛ طولانی تر شدن باعث  خستگی افراد میشود؛ از طرفی بسیاری از افراد برنامه ریزی دقیق دارند و طولانی تر شدن همایش شما می تواند برنامه هایشان را دچار اختلال کند و در نتیجه خاطره ی خوبی از همایش شما بر ذهن مهمانان به جا نمی ماند.

سود حاصل از نمایشگاه ها

نمایشگاه ها می توانند راهی عالی برای سودآوری باشند ، به خصوص اگر محتوای ارائه شده به حاضرین از کیفیت بالایی برخوردار باشد. بنابراین محتوای با کیفیت شرکت کنندگان را جذب و راضی نگه می دارد.

مزیت برگزار کننده همایش و نمایشگاه این است که شما معمولاً به یک مجموعه ای از علایق  مردم  آشنا می شوید و بازاریابی شما را سهولت می بخشد و در نتیجه مشتریان شما افزایش می یابد.