توضیحات خدمات 1

محوطه سازی

نقش فضای سبز در محوطه سازی

هر چیزی که  در خارج از خانه قرار دارد ، بخشی از محوطه سازی یک ملک است؛ وقتی حیاط خود را تماشا می کنید ، درگیر محوطه سازی و اجرای فضای سبز می شوید.

افزودن گیاهان ، تغییر در زمین موجود؛ ساخت و سازه ها همه بخشی از محوطه سازی است. امروزه محوطه سازی به برنامه ریزی ، دستور العمل  و ساخت باغ هایی اشاره دارد که باعث تقویت ظاهر و ایجاد فضای قابل استفاده برای فعالیت های فضای باز در اطراف یک خانه می شود.

ایده های محوطه سازی

اگر می خواهید فضای خانه خود را محوطه سازی کنید ، این منابع را بررسی کنید :

تصاویر اصول محوطه سازی چندین خانه منحصر به فرد را تماشا کنید. برای حیاط خانه خود مشاوره بگیرید و چگونگی چشم انداز را بررسی کنید؛ ایده های حیاط  خلوت هر آنچه را که باید در مورد فضای زندگی در فضای باز در نظر دارید را بیابید.

وقتی صحبت از محوطه سازی واجرای فضای سبز می شود ، گزینه های زیادی وجود دارد. بعضی از افراد ترکیبی از پاسیو و گیاهان می خواهند. برخی از افراد می خواهند یک طراحی محوطه سازی باغ با کمترین هزینه داشته باشند که موجب صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد یک زیستگاه طبیعی شود.

برخی دنبال  فضایی هستند با آشپزخانه در فضای باز  و محوطه سازی استخر که در آن بتوانند دوستان و خانواده خود را سرگرم کنند.محوطه سازی در اصل ترکیبی از علم و هنر است.

 

محوطه سازی و اجرای فضای سبز

 

چگونه به یک چشم انداز زیبا برسیم

در این بخش نکاتی از متخصصان محوطه سازی و اجرای فضای سبز در رابطه باآنچه در پروسه محوطه سازی دخیل است از جمله انتخاب گیاهان ، شکل دادن به زمین و ساخت نرده ها ، پاسیوها و سایر سازه ها را مرور می کنیم.

در مرحله طراحی چشم اندازباید تحقیق ، جمع آوری ایده ها ، برنامه ریزی و انتخاب گیاهان و مواد نگهدارنده را در نظر گرفت.آنچه در مرحله ساخت محوطه سازی دخیل است ، از جمله تخریب عناصر ناخواسته ، درجه بندی ، محوطه سازی ، نصب سیستم های آبیاری و کاشت است.

عوامل مختلفی که می تواند در هزینه های محوطه سازی در معماری تأثیر بگذارد ، مانند اندازه حیاط شما ؛ گیاهان؛ ابزار و موادی است که انتخاب می کنید. محبوب ترین سبک ها برای محوطه سازی واجرای فضای سبز ، از جمله مدرن ، سنتی ، مدیترانه ، گرمسیری و کویری می باشد؛ ترکیبات هندسی محبوب نیز منحنی ، شعاعی ، مستطیل ، قوس دار و مماس است.

در طراحی محوطه سازی و اجرای فضای سبز رنگ بسیار مهم است. رنگ با افزودن ابعاد و علاقه ، محوطه ای  را زنده می کند. می توان آن را با گیاهان و یا سنگ فرش ، دیوارها یا نرده ها چشم نواز کرد؛ علاوه بر این رنگهای گرم تأثیر متفاوتی نسبت به رنگهای سرد دارند.

دانستنی هایی برای داشتن بهترین محوطه سازی 

برای طراحی محوطه باغ، محوطه سازی ویلا و حتی آپارتمان ابتدا باید فرق بین سبک‌های محوطه‌سازی شرقی و غربی را بدانیم. تاریخچه محوطه‌سازی خیلی طولانی، اما ساده است و قابل درک. به طور کلی محوطه‌سازی تا امروز سه سبک جداگانه داشته: مدل رسمی اروپا و آسیایی و طبیعت‌گرای آسیای شرقی. باغ‌ها و باغچه‌های غربی خطوط مستقیم و صاف، فضاهای مثلثی و هندسی دارند اما باغ‌های شرقی خطوطی مورب، فضای گرد و دایره‌ای شکل دارند و بیشتر از آب و سنگ استفاده می کنند.

همچنین قبل از اجرا، باید به صورت چشمی و حرفه‌ای خطوط و مرزهای محوطه ویلا یا باغتان را مشخص کنید و این طوری خودتان هم بیشتر می‌دانید که نقطه ثقل حیاط یا محوطه‌تان کجاست: استخر میان حیاط، تراس و وسایل پذیرایی یا باغچه‌های حاشیه فضا. گل و گیاه و فضای سبز را با توجه به منطقه انتخاب کرده و سعی کنید دست روی گزینه‌هایی بگذارید که نگهداری آسان‌تر و عمر طولانی‌تری دارند.

 

محوطه سازی و اجرای فضای سبز

 

نکاتی در مورد استفاده از خط در طراحی باغ

از خطوط عمودی می توان برای بالا کشیدن چشم انداز و ایجاد فضای بزرگتر استفاده کرد؛ برای افزودن خطوط عمودی به یک حیاط می توان از درختان بلند استفاده کرد.

خطوط افقی باعث می شود با کشیدن چشم انداز در امتداد زمین ، فضای محیط زیباترجلوه کند. برای اضافه کردن خطوط افقی به حیاط می توان از دیوارهای باغ ، پیاده راه یا پرچین های کوچک استفاده کرد.

اصول طراحی چشم نواز دستورالعمل ها یا ابزاری است که طراحان از آنها برای ایجاد مناظر جذاب ، دلپذیر و راحت استفاده می کنند. اصول طراحی چشم نواز متناسب ، نظم ، تکرار و وحدت است.

نظم به سازماندهی در یک محوطه  اشاره دارد و هدف از تکرار ایجاد الگوها و توالی های قابل پیش بینی و آشنا در چشم انداز است. برای رسیدن به این هدف ، عناصر طراحی چشم انداز یا ویژگی های خاص را می توان در کل فضا تکرار کرد.

وحدت در طراحی محوطه سازی و اجرای فضای سبز این است که همه چیز به هم متصل شده و برای ایجاد کل کار می کند. استفاده از یک موضوع یا سبک طراحی به شما کمک می کند وحدت خود را در فضای حیاط خانه خود بدست آورید.